Inhalatori – kas par tiem jāzina?

Inhalatori – kas par tiem jāzina?

Nereti sastopamies ar dažādām vīrusu izraisītām augšējo elpceļu saslimšanām. Bieži vīrusu izraisītas saslimšanas pavada tādi nepatīkami simptomi kā klepus, iesnas, kakla sāpes, kairinājums kaklā un citi. Viens no lieliskiem palīgiem klepus, iesnu un bronhīta gadījumā ir inhalators. Kāda veida inhalatori ir pieejami, kā tie atšķiras un par tiem vērts zināt? Par visu galveno lasi šajā rakstā!

Kas ir inhalators?

Inhalators ir medicīnas ierīce, ko izmanto zāļu ievadīšanai plaušās. Tas ļauj nogādāt zāles plaušās un elpceļos, tādējādi nodrošinot ārstniecisko efektu. Izmantojot inhalatorā fizioloģisko šķīdumu, tiek mitrināti elpceļi, tādējādi uzlabojot atkrēpošanu, kā arī mazinot elpceļu kairinājumu.

Kāpēc tiek lietoti inhalatori?

Akūtu saslimšanu gadījumā nepieciešams pēc iespējas ātrāk meklēt palīdzību un rīkoties, lai mazinātu nepatīkamos simptomus. Inhalators ir ierīce, kas var palīdzēt mazināt klepu, iesnas, kakla kairinājumu gan mitrinot elpceļus, gan ar inhalatora palīdzību ievadot elpceļos ārsta nozīmētos medikamentus. Lietojot medikamentus inhalāciju veidā, zāles nonāk iekaisušajos elpceļos, tādējādi novēršot un ārstējot slimības izraisītos simptomus. 

Inhalatoru veidi

Piedāvājumā iegādei ir pieejami dažādu veidu inhalatori. Katram no tiem ir savas priekšrocības. Par tām plašāk lasi šajā sadaļā!

#1 Sprauslas jeb kompresijas inhalatori

Tas tiek saukts arī par nebulaizeri. Šāda tipa inhalatoru raksturo tas, ka inhalāciju veikšanai tiek izveidots nevis tvaiks, bet aerosola “mākonītis”, kas sastāv no inhalējamās vielas mazām daļiņām. Šāda veida inhalatoru galvenā priekšrocība ir tā, ka inhalācijas ir ar augstu efektivitāti. Šāda veida inhalatoros drīkst lietot tikai fizioloģisko šķīdumu un ārsta nozīmētos medikamentus. Kategoriski aizliegts kompresijas inhalatorā izmantot eļļas, tējas vai jebkādas citas vielas!

#2 Tvaika inhalatori

Tvaika inhalatori, kā noprotams, izdala tvaikus, kas rodas no silta ūdens, kam klāt pievienotas ēteriskās eļļas vai zāļu tējas. Efektu sniedz kā tvaiks, tā tajā esošās ārstnieciskās vielas. Galvenā priekšrocība šādam inhalatoram ir salīdzinoši zemās izmaksas un vieglā lietošana, taču ir arī kāds trūkums – tas galvenokārt ir piemērots tikai augšējo elpceļu ārstēšanai.
Lietojot tvaika inhalatoru, jāuzmanās, lai tvaiku temperatūra nav pārāk augsta, lai izvairītos no apdegumu riska. Tāpat jāņem vērā, ka tvaika inhalatoru lietojot bērnam, jāpārliecinās vai bērnam nav alerģija no inhalatorā pievienotajām ēteriskajām eļļām un ārstniecības augiem.

#3 Ultraskaņas inhalatori

Šāda tipa inhalatori darbojas pēc sekojoša principa – ar ultraskaņas palīdzību ārstniecības viela (no šķidra stāvokļa) tiek pārveidota smalkā aerosolā. Šāds inhalators izdala augstas frekvences viļņus, kā rezultātā tiek ražots aerosols un nogādāts augšējos un apakšējos elpceļos. Šāda veida inhalators ir īpaši piemērots bērniem, jo ir vienkārši lietojams, efektīvs un, kas ir būtiski, klusāks. Šāda veida inhalatoros drīkst lietot tikai fizioloģisko šķīdumu un ārsta nozīmētos medikamentus. Kategoriski aizliegts ultraskaņas inhalatorā izmantot eļļas, tējas vai jebkādas citas vielas!!

Ko var izmantot inhalatoros?

Dažus no veidiem jau minējām, bet kopumā dažādos inhalatoros var izmantot sekojošus ārstēšanas līdzekļus:
  • zāļu uzlējumi – tikai tvaika inhalatorā;
  • ēteriskās eļļas – tikai tvaika inhalatorā;
  • fizioloģisko šķīdumu – nebulaizerī un ultraskaņas inhalatorā;
  • ārsta nozīmētos medikamentus – glikokortikoīdu, salbutamolu – nebulaizerī un ultraskaņas inhalatorā.
Maija Aptiekā ir pieejami inhalatori par izdevīgām cenām bērniem un pieaugušajiem – aplūko piedāvājumu un veic pasūtījumu internetā. Jautājumu gadījumā sazinies ar mums – aptiekas farmaceiti sniegs visas atbildes!
 
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Apstiprināt visus Personalizēt Vairāk info