Kā pareizi atbrīvoties no nederīgiem medikamentiem?

Lielās Talkas diena tuvojas! Arī mēs, Maija aptiekas komanda, aicinām Tevi sakopt vidi ap sevi! Pirms dodies ārā – sāc ar aptieciņas tīrīšanu. Kā pareizi atbrīvoties no nederīgiem medikamentiem, kuriem beidzies derīguma termiņš? Esam sagatavojuši informācijas apkopojumu, lai Tu saprastu, kā pareizi notiek medikamentu utilizācija!

Kā zināt, kad medikaments vairs nav lietojams?

Veicot aptieciņas revīziju, pievērs uzmanību šādiem faktoriem:
  • derīguma termiņam. Neizmanto medikamentus, kam ir notecējis derīguma termiņš – tie ne tikai nespēs pildīt savas funkcijas, bet var radīt veselības problēmas;
  • izskatam un smaržai. Nepareizas uzglabāšanas rezultātā medikamenti var zaudēt savu sākotnējo konsistenci ātrāk kā pirms termiņa, kas norādīts uz iepakojuma. Arī tādos gadījumos medikamentus lietot nedrīkst;
  • lietojumam. Vai neatceries, kādiem nolūkiem medikamenti tika iegādāti? Neizmanto tos citam mērķim kā noteicis ārsts vai farmaceits.

Kādu kaitējumu nodara medikamenti, ja tos pievieno sadzīves atkritumiem?

Liela daļa iedzīvotāju nemaz nenojauš, kādu postu dabai nodara nepareiza medikamentu utilizēšana. Ja tos pievieno sadzīves atkritumiem, zāļu aktīvās vielas nonāk apkārtējā vidē – augsnē, gruntsūdeņos, kā rezultātā dažādas dzīvās radības (tostarp cilvēki) šīs vielas uzņem pašas.
Medikamentu utilizācija: kā pareizi atbrīvoties no nederīgiem medikamentiem?
Rūpējoties par apkārtējās vides tīrību, atgādinām, ka medikamentus nedrīkst izmest atkritumu konteinerā kopā ar sadzīves atkritumiem! Tie ir pieskaitāmi bīstamo atkritumu kategorijai, kas pieprasa to nošķiršanu no ikdienā radītiem atkritumiem.

Medikamentu utilizācija bez maksas pieejama aptiekās. Revidējot aptieciņu, atlasi tos medikamentus, kurus vēlies nodot utilizācijai, un dodies uz tuvāko aptieku. Kā to pareizi izdarīt?

  1. Izņem medikamentus no iepakojuma – tabletes, ampulas, pudelītes.
  2. Saliec maisiņā.
  3. Dodies uz aptieku un bez maksas nodod tās utilizācijai.
Bezmaksas medikamentu utilizācija ir pieejama visās mūsu aptiekās – Skrundā, Ezerē un Alsungā.
Izrādi rūpes un atbildību pret apkārtējo vidi – ņem vērā, kā pareizi atbrīvoties no nederīgiem medikamentiem!
 
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Apstiprināt visus Personalizēt Vairāk info