Vienkārši ieteikumi veselīgam dzīvesveidam

Pasaules Veselības organizācija iesaka, ka veselības veicināšanai minimālās prasības ir 150 min vidējas intensitātes aerobas fiziskās aktivitātes (vai 75 min augstas intensitātes fiziskās aktivitātēs) aktivitātes nedēļā. Muskuļu spēka vingrinājumi vismaz divas reizes nedēļā, kā arī jāatceras par lokanības un relaksācijas vingrinājumiem.
Mainīt savus ieradumus un būt fiziski aktīvam iespējams ir pats grūtākais, tāpēc sāc ar vienkāršām lietām un ar tām, kuras ir ne tikai Tev piemērotas, bet arī sagādā prieku!
 

Daži vienkārši ieteikumi no fizioterapeites Egijas Kovaļenko:

 

1. Piecelies!

Lai samazinātu mazkustību, piecelies, kad vien tas iespējams! Ideāli, ja vari piecelties ik pēc 30 minūtēm, kad esi bijis sēdus vai guļus pozīcijā.
 

2. Staigā!

Lai ietekmētu pašsajūtu un mazinātu nogurumu pietiek ar 5-10 min ilgu pastaigu. Pat, ja nevari iziet arā un ir maz vietas, staigā pa apli vai soļo uz vietas! Ja runā pa telefonu, nesēdi, bet gan piecelies vai staigā apkārt.
 

3. Vingro!

Dienas laikā veic īsus pārtraukumus, kuros izpildi vingrojumus, sāc ar dažiem, pavisam vienkāršiem vingrojumiem.
Vari izmantot plašo vingrojuma nodarbību piedāvājumu tiešsaistē. Daudzas no tām ir bezmaksas, un tās var atrast YouTube, Facebook, Instagram. Izpildot vingrojumus, vienmēr seko līdzi savai pašsajūtai!
Atceries- sūdzību, sāpju, nepatīkamu sajūtu vai jautājumu gadījumā vērsies pie speciālista!
Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Apstiprināt visus Personalizēt Vairāk info